دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳
17:23:36

خرید شارژ

خرید شارژ

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته

 انواع دوربین مدار بسته

قیمت دوربین مدار بسته  66359935

 
تجهيزات جانبي
دوربین مدار بسته

سیستم های دوربین مدار بسته علاوه بر اجزاء اشاره شده ممکن است دارای بخش های دیگری نیز باشند که در موارد خاصی به کار برده شوند . از دیگر اجزای این سیستم ها ، محفظه دوربین یا Housing ها ، پایه ها و کاور ها ، Multiplexer ها و Quad ها و سایر اجزای مرتبط از این دست می باشند.

دوربین مدار بسته مينياتوري
این
دوربین های مدار بسته به علت ابعاد کوجکی که دارند در جاهایی که فضای کافی وجود ندارد و یا به دلایلی تمایل به آشکار بودن دوربین نیست استفاده می شود. این دوربین ها علی رغم جثه کوچکشان کیفیت نسبتاً مناسبی را دارند. این دوربین ها از لنز های ویژه ای که متناسب با ابعاد آنهاست بهره می برند و همانند سایر انواع دوربین های مدار بسته لنز این دوربین ها را نیز می توان متناسب با نیاز تغییر داد.

دوربین مدار بسته مادون قرمز( ديد در شب )
این دوربین ها در اطراف لنزشان مجهز به تعدادی LED مادون قرمز می باشند و این امر باعث می گردد تا این دوربین ها بتوانند در تاریکی مطلق نیز قدرت دریافت تصاویر را داشته باشند.این دسته از
دوربین های مدار بسته غالباً در بسته بندی های ضد آب ارائه می گردند و بسته به میزان مقاومت در برابر نفوذ آب و همچنین تعداد و قدرت LED های مادون قرمز و طبعاً بر اساس مشخصات تصویری دسته بندی هایی دارند

اشتباه رایج که در مورد دوربین های مدار بسته دید در شب انجام می شود این است که گاهی این دوربین های مدار بسته به عنوان دوربین هایی با حساسیت بیشتر در نور کم مورد اطلاق قرار می گیرند. در حالی که دوربین های دید در شب معمولا تنها حساسیت بیشتر به نور مادون قرمز دارند و حداقل میزان نور مورد نیاز انها برای ساختن تصویر (به قسمت دوربین مراجعه شود) با دوربین های مدار بسته عادی تفاوت چشم گیری ندارد پس در کهصورتی می خواهید در نور نسبتا کم تصویر مناسبی داشته باشید ولی تاریکی مطلق وجود ندارد بهتر است در کاتالوگ به دنبال دوربین هایی باشید که میزان نور مورد نیاز انها برای ساخت تصویر کمتر باشد.

تشخیص حرکت : به طور کلی در بیشتر موارد نیازی نخواهد بود که تمامی تصاویر دریافتی دوربین مدار بسته ضبط شود. سیستم موشن دتکتور به شما کمک خواهد کرد تا تنها تصاویری را که در آنها حرکت وجود داشته ضبط کنید. این قابلیت در بیشتر DVR‌ها وجود دارد, همچنینی ممکن است DVR این قابلیت را به شما بدهد تا تنها محل خاصی را به عنوان محل حساس به حرکت انتخاب کنید. از دیگر نکات مهم دیگر در رابطه با سیستم موشن دتکشن تنظیم میزان حساسیت سیستم با توجه به کاربرد خاص آن است. هر چه حساسیت سیستم پایین‌تر باشد حجم حرکت بیشتری برای فعال کردن سیستم نیاز خواهد بود. از نکات مهم دیگر در زمینه تنظیمات موشن دتکتور زمان‌های قبل و بعد از تشخیص حرکت است. DVR این امکان را به شما خواهد داد تا مشخص کنید که تصاویر تا چند ثانیه قبل از تشخیص حرکت و تا چند ثانیه بعد از تشخیص حرکت ضبط شوند.

در قلب هر دوربین مدار بسته شبانه ابزاري بنام لامپ تشديد كننده نور وجود دارد كه به آن (Light Intesifier Tube ) مي گويند . اين لامپ نور موجود را جمع كرده ( بعضي اوقات نور مرئي و بعضي اوقات نور مادون قرمز ) و نور را به انرژي الكتريكي تبديل مي كند . اين الكتريسيته خيلي كم سپس تقويت شده و تصوير يك صحنه را براي ما نشان مي دهد . مقابل لامپ ( محلي كه تبديل نور به الكتريسيته انجام مي شود ) فتو كاتد ناميده مي شود . قطر فتوكاتد در دوربين ديد در شب 25 ميليمتر است

تمامي دوربین های مدار بسته ديد شبانه تك رنگ هستند . به عبارت ديگر رنگهاي گوناگون را نشان نمي دهند و تصاوير را به رنگ سبز تيره نشان مي دهند . علت انتخاب اين رنگ بدليل اين است كه چشم انسان نسبت به اين رنگ حساسيت بيشتري دارد .

برخی دوربین های مدار بسته تحت شبکه علاوه بر قابلیت های تصویر برداری، امکانات مدیریت رویدادها و قابلیت های تصویری هوشمند از قبیل تشخیص حرکت، تشخیص صدا ، اعلام خطر و ردگیری اتوماتیک را نیز دارند. همچنین اغلب دوربین های تحت شبکه قابلیت اتصال به تجهیزات خارجی مانند سنسور ها و رله ها را از طریق پورت ورودی/خروجی نیز دارند. امکانات دیگر شامل قابلیت های صوتی و امکان استفاده از تغذیه تحت شبکه (PoE) می باشد. هم چنین قابلیت های امنیتی پیشرفته و امکانات مدیریت شبکه در برخی دوربین های تحت شبکه در نظر گرفته شده است. شایان ذکر است امروزه بهترین سیستم نظارت تصویری تحت شبکه محصول شرکت axis وپاناسونیک می باشد.

دوربین های مدار بسته تحت شبکه مانند یک کامپیوتر دارای آدرس IP می باشند که مستقیماً به یک شبکه متصل هستند و می توانند در هر نقطه ای که اتصال شبکه وجود دارد قرار گیرند. این دوربین های مدار بسته با دوربین های web camera تفاوت دارند، زیرا دوربین های وب تنها زمانی که بوسیله پورت USB یا پورت IEEE 1394 به یک کامپیوتر PC متصل باشند کار می کنند و برای استفاده از آن ها باید نرم‌افزار مخصوص روی همان کامپیوتر نصب شود. در حالی که دوربین های تحت شبکه دارای وب سرور، FTP (پروتکل انتقال فایل) و قابلیت ارتباط از طریق ایمیل می باشند و همچنین شامل بسیاری از پروتکل های شبکه ای و امنیتی دیگر می باشند.

دوربین مدار بسته صنعتی مانند سایر تجهیزات الکترونیکی صنعتی دیگر می بایست امکان استفاده در شرایط سخت را برای کاربر فراهم سازد. تصویر برداری در شرایط جوی نامساعد از لحاظ دما، رطوبت، گرد و خاک، گازهای قابل انفجار و .... . اگرچه ممکن است در برخی دوربین های صنعتی و در برخی برندها قابلیت های تکنیکال این دوربین ها نیز با دوربین های معمول متفاوت باشد اما این نکته همیشه صادق نیست. عموما دوربین های مدار بسته صنعتی کامپکت نیستند یعنی کاور، لنز و پایه ی آن بسته به محل نصب و کاربری، توسط طراح جداگانه انتخاب می شود و این انعطاف پذیری به واسطه ی مصارف محدود آن نسبت به سایر دوربین های دیگر می باشد اگر چه همین امر قیمت این دوربین ها را بالاتر می برد

هر کدام از انواع دوربین مدار بسته دید در شب و دیدید در روز به 4 گروه تقسیم می شوند :  صنعتی  ,  نيمه صنعتی  ,  دام سقفی ,  مينياتوری

در حالت کلی دوربین های مدار بسته را می توان به دو دسته ی کلی زیر تقسیم نمود :
دوربین مدار بسته ديد در شب

کابل کواکسال ( Coaxial ) به منظور انتقال تصویر از دوربین مدار بسته به مرکز کنترل

کیبورد برای دوربین مدار بسته PTZ ( به منظور کنترل دوربین هایی که امکان گردش و یا زوم دارند) در صورت استفاده از این نوع دوربین مدار بسته

دستگاه کنترل کننده دوربین مدار بسته گردان

سيستم دوربین مدار بسته آنالوگ

از مزیت ها و معایب این نوع سیستم ها به دیگر سیستم های دوربین مدار بسته میتوان به این مارد اشاره کرد که هیچ نوع مزیتی نسبت به سیستم های ارتقا یافته دوربین مدار بسته ندارد و از معایب این سیستم ها میتوان گفت که در ضبط تصاویر محدودیت دارید و هزینه های نگهداری و تعمیر این نوع سیستم ها بالا می باشد ...

مزایای دوربین مدار بسته تحت شبکه
-کیفیت بالای تمام دیجیتال
-امکان استفاده بهینه از کابل های ارتباطی

دوربین مدار بسته ازنظر قاب وپوشش به دسته های زیر تقسیم می شوند :

-دوربین های مخفی

دوربین مدار بسته از نظر شکل ظاهری و کاربرد به دسته های زیر تقسیم می شود :

-دوربین های مینیاتوری
-دوربین های مادون قرمز IR

دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند. از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین حیطه بر می گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر می گیرد.


سیستم های دوربین مداربسته آنالوگ (کامل) جزو سیستم های سنتی دوربین مداربسته می باشد که به لحاظ تولید سیستم های دیجیتالی و مجهز تر این سیستم رو به فراموشی می باشد. ولی به منظور آشنایی شما با این سیستم اطلاعات اولیه ای راجع به این سیستم در این بخش ارائه می گردد.

شناسايي بهتر مشتريان

بسياري از مشاغل كوچك از سيستم نظارت تصويري خود بمنظور مطالعه عادات مشتري هايشان، بهينه سازي مسير هاي تردد در فروشگاه، تغيير مكان مناسب محصولات و اطمينان از عادات مثبت مشتري استفاده مي كنند.

جلوگيري از سرقت

طبق مطالعات انجام شده در صنايع كوچك، اين مشاغل بطور ميانگين سالانه 50 هزار دلار متضرر مي شوند، و با توجه به شرايط حاضر اقتصادي كه در آن امكان جابجايي محصولات به سرقت رفته به آساني ممكن است، احتمال خطر سرقت هاي دروني و بيروني به سرعت در حال افزايش است. ثابت شده است كه يك سيستم دوربین مدار بسته به راحتي اين آمار را به نصف كاهش مي دهد.

ترساندن مجرمين

يكي از مهمترين مزاياي دوربین مدار بسته ترساندن مجرمين از انجام جرم است. دوربین مدار بسته هايي كه در محل هاي مناسب نصب شده باشند، مجرم احتمالي را بر آن مي دارد تا از انجام جرم دست بردارد و محل ديگري كه ضريب امنيتي پايين تري دارد را براي انجام جرم انتخاب نمايد.

مديريت از راه دور دوربین مدار بسته

بسياري از سيستم هاي امنيتي تصويري مجهز به نرم افزار هايي هستند كه قادرند تاسيسات و اماكن متعددي را از يك نقطه رؤيت كنند. چنين قابليتي هزينه تجهيزات و و هزينه هاي اضافي مديريتي شما را بطور قابل ملاحظه اي كاهش داده و به مديران اين امكان را مي دهد تا علي رغم درگيري هاي زماني و مكاني بر كل محيط كار خود نظارت نمايند.

 

جایگزینی دوربین مدار بسته شبکه با دوربین مدار بسته آنالوگ

 گرچه دوربین مدار بسته شبکه از قابلیت ها و مزایا بی شماری نسبت به دوربین مدار بسته آنالوگ برخوردارند اما قیمت آنها تا حدود زیادی استفاده آنها را در کشور ما محدود کرده است. در صورتی که نمی خواهید هزینه زیادی برای نصب دوربین مدار بسته کنید بهتر است حتما از دوربین مدار بسته انالوگ استفاده کنید.

 

 

 

تغذیه دوربین‌ها در یک سیستم دوربین مدار بسته می‌تواند به 2 صورت انجام گیرد. تغذیه مرکزی و تغذیه مجزا.

سیستم تغذیه مرکزی این امکان را برای شما به وجود می‌اورد که تغذیه همه دوربین‌ها را از یک محل کنترل کنید. همچنین شما می‌توانید برای دوربین مدار بسته از یک UPS استفاده کنید. اما عیب بزرگ آن این است که در صورت بروز عیب در منبع تغذیه همه دوربین‌ها از  کار می‌افتند. همچنین در صورت بروز اتصالی ممکن است منبع تغذیه اصلی آسیب ببیند و در این صورت باید هزینه بیشتری را بپردازید. در چنین سیستمی همچنین طول کابل کشی نیز افزایش می‌یابد چراکه باید از هر دوربین یک سیم تغذیه هم به منبع تغذیه (که معمولا در محل نمایش تصاویر قرار دارد) برود.

 

در سیستم تغذیه مجزا برای هر یک از دوربین‌ها یک منبع تغذیه مجزا در نظر گرفته می‌شود. در این حالت در صورت بروز مشکل تنها همان دوربین از مدار خارج میشود و یا یک منبع تغذیه آسیب می‌بیند. عیب بزرگ چنین سیستمی عدم امکان کنترل تغذیه دوربین مدار بسته از یک محل است.

 

 

  وظیفه نمایش تصاویر ضبط شده دوربین مدار بسته را مانیتور بر عهده دارد. مانیتور یک سیستم مدار بسته می‌تواند یک تلویزیون یا یک مانیتور باشد که تفاوت آنها در نوع ورودی آنهاست. برای تلویزیون باید از ورودی آنالوگ استفاده کنید اما مانیتور باید با سوکت VGA به تقسیم کننده وصل شود.

 

 

آشنایی با سیستم دوربین مدار بسته در خرید یک دوربین مدار بسته  به شما کمک فراوانی میکند.دوربین‌ها با تمام تفاوت‌ها در مدل دارای قسمت‌های مشابهی هستند. به تصویر رو به رو توجه کنید.قسمت‌های مختلف یک دوربین‌ها مانند lens (لنز), Focus adjustment (تنظیم فوکوس), Iris adjustment (تنظیم زاویه), Camera (دوربین), BNC plug (ورودی BNC),Main lead (تغذیه).

در واقع تمام دوربین‌ها دارای لنز با قابلیت تنظیم فوکوس و زاویه تصویر نیستند ولی بسیاری از آنها این قابلیت را دارند. ورودی BNC به کابل کوآکسیال متصل می‌شود.

 

 

 

یکی از انواع دوربین مدار بسته ،نوع بی سیم آن است.این نوع علاوه بر مزیتهایی که قبلا ذکر کردیم معایبی را نیز به همراه دارد.  برای دوربین های تغذیه باتری بزرگترین کابوس تعویض دائمی باتری های دوربین است. گذشته از زمان مورد نیاز در صورت زیاد بودن دوربین ها هزینه باتری ها می تواند مبلغ قابل توجهی باشد.

باید توجه داشته باشید که سیگنال خروجی دوربین مدار بسته بی سیم خیلی قوی نیست. به همین جهت موانع مخوصا موانع فلزی می توانند به شدت این سیگنال را کاهش دهند. در واقع روش استانداردی هم برای محاسبه میز افت سیگنال دوربین مدار بسته در طول فاصله وجود ندارد و این کار باید به صورت تجربی انجام شود.از طرف دیگر در صورتی که دوربین فاقد باتری باشد شما باید به هر حال برای تامین برق دوربین کابل کشی و داکت کشی را انجام دهید. 

 

یکی از انواع دوربین مدار بسته ،نوع بی سیم آن است.مزیت اصلی دوربین مدار بسته بی سیم راحتی و سرعت بالا در نصب آنها است. نصاب میتواند دوربین مدار بسته را در هر محلی بدون توجه به امکان یا عدم امکان سیم کشی نصب کند (اگر دوربین مدار بسته با باتری کار کند) . برای دوربین مدار بسته بدون باتری هم میتوان به راحتی از نزدیک ترین پریز برق تغذیه دوربین را تامین کرد (گرچه این کار استاندارد نیست!). این دوربین ها دارای امنیت بیشتری نیز هستند. از انجایی که دوربین مدار بسته فاقد سیم است تنها با دسترسی مستقیم به دوربین می تواند آن را قطع کرد و امکان قطع کابل دوربین از پایین وجود ندارد.

هزینه های کابل کشی و داکت کشی نیز برای این دوربین ها تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. در ضمن گیرنده دوربین می تواند به راحتی جا به جا شود یا تصاویر دوربین ها به راحتی از چند محل بازدید شود.

 

 

 

دو نوع دوربین مدار بسته وجود دارد.در اینجا به اختصار به معرفی دوربین مدار بسته تحت شبكه میپردازیم.

 درمورد دوربین مدار بسته تحت شبكه ما نيازي به دستگاه مركزي DVR نداريم.در واقع دوربین مدار بسته تحت شبكه از طريق كابلهاي شبكه با كامپيوترهاي موجود تبادل اطلاعات مي نمايند.حتي دوربین مدار بسته جديدتر با استفاده از تكنولوژي POE برق مصرفي خود را نيز از طريق كابل شبكه تامين مي نمايندو حتي برخي از آنها از طريق تكنولوژي WI-FI بصورت بيسيم به شبكه متصل مي شوند.

 

هارد ساتا

برای نصب دوربین مدار بسته یک هارد ساتا هم برای نگهداری فیلم‌ها نیاز دارید.
من این روزها به شدت فضا کم آورده بودم. بنابراین، یک هارد ۱ ترابایتی برای کارهای خودم خریدم (قیمت: ۲۵۰ هزار تومان) و یک هارد ۳۰۰ گیگی که روی سیستم بود را باز کردم و روی این DVR بستم با این حساب با یک تیر، دو نشان زدم.
یک هارد ۸۰ گیگی ATA داشتم اما باید مبدل ATA به SATA می‌زدم که پیدا نکردم و یکی هم که تجربه داشت گفت این مبدل انگار گاهی کار نمی‌کند! (البته من تست نکرده‌ام و نمی‌توانم تأیید کنم. شما اگر هارد قدیمی دارید ابتدا با مبدل تست کنید، شاید جواب داد و نیازی به خرید هارد جدید نداشتید)
- باید در DVR را باز کنید و هارد را داخل آن پیچ کنید.
- اینطور که مشاور ما گفت، روی این هاردِ ۳۰۰ گیگ، تا یکی دو ماه فیلم ذخیره می‌شود.