دوشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۳
17:23:36

خرید شارژ

خرید شارژ

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته

 انواع دوربین مدار بسته

قیمت دوربین مدار بسته  66359935

برخی از سنسورهای دوربین مدار بسته را بر میشماریم :

1-سنسور حرارتیThermal Sensor
2-سنسور ویبره دوربین مدار بسته- شوک سنسور - سنسور لرزشیVibration sensors

 

 

هنگامیکه ما بخواهیم در شبکه اطلاعات یک شخص را ببینیم باید حتما ip آن شخص را داشته باشیم .در انتقال تصویر دوربین مداربسته نیز ما باید ip قسمتی که دوربین مداربسته هستند را داشته باشیم .حال اگر ما بصورت داینامیک یا DHCP به lما ip بخواهد بدهد , به طور خودکار هر چند وقت یک بار آن را تغییر می دهد در این صورت کار ما سخت می شود هر دفعه بایید اول ip جدید را به دست آوریم تا بتوانیم انتقال تصاویر را ببینیم.


نورپردازی دوربین مداربسته در گذشته نه چندان دور، از اهمیت زیادی برخوردار بود و با ورود پروژکتور های مادون قرمز ، و یا دوربین هایی که دارای ” ال ای دی ” مادون قرمز بودند ، این مشکل تا حدودی حل شد .

 

"دوربین مدار بسته" چیست؟

دوربین مدار بسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند. از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین حیطه بر می گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر می گیرد.

استفاده دوربین مدار بسته فیبرهای نوری در مقایسه با سیم های مسی مزایای بسیاری دارد :

▪ ارزانتراست ، در حقیقت کیلومترها کابل نوری در نهایت از سیم های مسی ارزانتر تمام می شوند.

▪ باریکتر است ،قطر فیبرهای نوری بسیار باریکتر از سیم های مسی است.

وظیفه ی دوربین مدار بسته ی شبکه دریافت تصاویر می باشد :

لوله فلکسی: لوله ای انعطاف پذیر و معمولا فلزی با روکشی پلاستیک است. که وظیفه حفاظت کابلها را در محیطهای غیر مسقف برعهده دارد.
لوله فلزی: لوله ای غیر منعطف است که وظیفه حفاظت کابلها را برعهده دارد. لوله فلزی دسترسی به کابلها به صورت مستقیم را غیر ممکن می کند.
باکس پلاستیکی: معمولا برای جا دادن آدپتور دوربین مدار بسته ها یا اتصالات انها در کنار دوربین و یا بین انشعابات کابلها برای پوشش دادن سربندیها نصب می شود.

چند چیز بسیار مهم در خرید دوربین مدار بسته
1:دوربینی انتخاب کنید که در برابر گرد و غبار و رطوبت مقاوم باشد(در زمانی که شما می خواهید خارج از ساختمان از دوربین استفاده کنید)
2:از دوربین مدار بسته آنالوگ استفاده کنیم یا دوربین مداربسته تحت شبکه؟

ممکن است برای بسیاری از استفاده کنندگان دوربین مدار بسته این سوال پیش آید که قابلیت tv line چیست ؟
در سنجش کیفیت دوربین مدار بسته از مشخصات tv line آن استفاده می گردد .

به عنوان مثال 560 tv  line یعنی کیفیت تصویر این دوربین 560 tv line است

سه نوع tv line داریم :یکی از پارامتر های بسیار موثر در کیفیت تصاویر 
دوربین مدار بسته سرعت شاتر است.تنظیم سرعت شاتر در مقادیر کم حساسیت بسیار بیشتری را در محیط های تاریک برای دوربین مدار بسته ایجاد می کند (در واقع باعث کاهش لوکس می شود)در واقع با این کار اجازه می دهیم سنسور نور بیشتری را از محیط جمع آوری کند.اما در عین حال این کار ممکن است باعث ایجاد سایه و یا

   


قابلیت BLC  دوربین مدار بسته به معنی جبران نور زمینه می باشد در واقع این قابلیت وظیفه ی جبران و تنظیم میزان روشنایی نقاط مختلف تصویر را بر عهده دارد.

قسمت های تشکیل دهنده ی دوربین مدار بسته یا به عبارتی تجهیزات مورد استفاده در دوربین مدار بسته عبارتند از :

1-  دوربين (camera)
2-  كاور دوربين (camera Housing)
3-  پايه دوربين BASE)يا( Bracket
4-  نمايش دهنده تصوير monitor) يا(TV

 
تجهيزات جانبي
دوربین مدار بسته

سیستم های دوربین مدار بسته علاوه بر اجزاء اشاره شده ممکن است دارای بخش های دیگری نیز باشند که در موارد خاصی به کار برده شوند . از دیگر اجزای این سیستم ها ، محفظه دوربین یا Housing ها ، پایه ها و کاور ها ، Multiplexer ها و Quad ها و سایر اجزای مرتبط از این دست می باشند.

 

دوربین مدار بسته مينياتوري
این
دوربین های مدار بسته به علت ابعاد کوجکی که دارند در جاهایی که فضای کافی وجود ندارد و یا به دلایلی تمایل به آشکار بودن دوربین نیست استفاده می شود. این دوربین ها علی رغم جثه کوچکشان کیفیت نسبتاً مناسبی را دارند. این دوربین ها از لنز های ویژه ای که متناسب با ابعاد آنهاست بهره می برند و همانند سایر انواع دوربین های مدار بسته لنز این دوربین ها را نیز می توان متناسب با نیاز تغییر داد.

دوربین مدار بسته مادون قرمز( ديد در شب )
این دوربین ها در اطراف لنزشان مجهز به تعدادی LED مادون قرمز می باشند و این امر باعث می گردد تا این دوربین ها بتوانند در تاریکی مطلق نیز قدرت دریافت تصاویر را داشته باشند.این دسته از
دوربین های مدار بسته غالباً در بسته بندی های ضد آب ارائه می گردند و بسته به میزان مقاومت در برابر نفوذ آب و همچنین تعداد و قدرت LED های مادون قرمز و طبعاً بر اساس مشخصات تصویری دسته بندی هایی دارند

اشتباه رایج که در مورد دوربین های مدار بسته دید در شب انجام می شود این است که گاهی این دوربین های مدار بسته به عنوان دوربین هایی با حساسیت بیشتر در نور کم مورد اطلاق قرار می گیرند. در حالی که دوربین های دید در شب معمولا تنها حساسیت بیشتر به نور مادون قرمز دارند و حداقل میزان نور مورد نیاز انها برای ساختن تصویر (به قسمت دوربین مراجعه شود) با دوربین های مدار بسته عادی تفاوت چشم گیری ندارد پس در کهصورتی می خواهید در نور نسبتا کم تصویر مناسبی داشته باشید ولی تاریکی مطلق وجود ندارد بهتر است در کاتالوگ به دنبال دوربین هایی باشید که میزان نور مورد نیاز انها برای ساخت تصویر کمتر باشد.

تشخیص حرکت : به طور کلی در بیشتر موارد نیازی نخواهد بود که تمامی تصاویر دریافتی دوربین مدار بسته ضبط شود. سیستم موشن دتکتور به شما کمک خواهد کرد تا تنها تصاویری را که در آنها حرکت وجود داشته ضبط کنید. این قابلیت در بیشتر DVR‌ها وجود دارد, همچنینی ممکن است DVR این قابلیت را به شما بدهد تا تنها محل خاصی را به عنوان محل حساس به حرکت انتخاب کنید. از دیگر نکات مهم دیگر در رابطه با سیستم موشن دتکشن تنظیم میزان حساسیت سیستم با توجه به کاربرد خاص آن است. هر چه حساسیت سیستم پایین‌تر باشد حجم حرکت بیشتری برای فعال کردن سیستم نیاز خواهد بود. از نکات مهم دیگر در زمینه تنظیمات موشن دتکتور زمان‌های قبل و بعد از تشخیص حرکت است. DVR این امکان را به شما خواهد داد تا مشخص کنید که تصاویر تا چند ثانیه قبل از تشخیص حرکت و تا چند ثانیه بعد از تشخیص حرکت ضبط شوند.

در قلب هر دوربین مدار بسته شبانه ابزاري بنام لامپ تشديد كننده نور وجود دارد كه به آن (Light Intesifier Tube ) مي گويند . اين لامپ نور موجود را جمع كرده ( بعضي اوقات نور مرئي و بعضي اوقات نور مادون قرمز ) و نور را به انرژي الكتريكي تبديل مي كند . اين الكتريسيته خيلي كم سپس تقويت شده و تصوير يك صحنه را براي ما نشان مي دهد . مقابل لامپ ( محلي كه تبديل نور به الكتريسيته انجام مي شود ) فتو كاتد ناميده مي شود . قطر فتوكاتد در دوربين ديد در شب 25 ميليمتر است

تمامي دوربین های مدار بسته ديد شبانه تك رنگ هستند . به عبارت ديگر رنگهاي گوناگون را نشان نمي دهند و تصاوير را به رنگ سبز تيره نشان مي دهند . علت انتخاب اين رنگ بدليل اين است كه چشم انسان نسبت به اين رنگ حساسيت بيشتري دارد .

برخی دوربین های مدار بسته تحت شبکه علاوه بر قابلیت های تصویر برداری، امکانات مدیریت رویدادها و قابلیت های تصویری هوشمند از قبیل تشخیص حرکت، تشخیص صدا ، اعلام خطر و ردگیری اتوماتیک را نیز دارند. همچنین اغلب دوربین های تحت شبکه قابلیت اتصال به تجهیزات خارجی مانند سنسور ها و رله ها را از طریق پورت ورودی/خروجی نیز دارند. امکانات دیگر شامل قابلیت های صوتی و امکان استفاده از تغذیه تحت شبکه (PoE) می باشد. هم چنین قابلیت های امنیتی پیشرفته و امکانات مدیریت شبکه در برخی دوربین های تحت شبکه در نظر گرفته شده است. شایان ذکر است امروزه بهترین سیستم نظارت تصویری تحت شبکه محصول شرکت axis وپاناسونیک می باشد.

دوربین های مدار بسته تحت شبکه مانند یک کامپیوتر دارای آدرس IP می باشند که مستقیماً به یک شبکه متصل هستند و می توانند در هر نقطه ای که اتصال شبکه وجود دارد قرار گیرند. این دوربین های مدار بسته با دوربین های web camera تفاوت دارند، زیرا دوربین های وب تنها زمانی که بوسیله پورت USB یا پورت IEEE 1394 به یک کامپیوتر PC متصل باشند کار می کنند و برای استفاده از آن ها باید نرم‌افزار مخصوص روی همان کامپیوتر نصب شود. در حالی که دوربین های تحت شبکه دارای وب سرور، FTP (پروتکل انتقال فایل) و قابلیت ارتباط از طریق ایمیل می باشند و همچنین شامل بسیاری از پروتکل های شبکه ای و امنیتی دیگر می باشند.

دوربین مدار بسته صنعتی مانند سایر تجهیزات الکترونیکی صنعتی دیگر می بایست امکان استفاده در شرایط سخت را برای کاربر فراهم سازد. تصویر برداری در شرایط جوی نامساعد از لحاظ دما، رطوبت، گرد و خاک، گازهای قابل انفجار و .... . اگرچه ممکن است در برخی دوربین های صنعتی و در برخی برندها قابلیت های تکنیکال این دوربین ها نیز با دوربین های معمول متفاوت باشد اما این نکته همیشه صادق نیست. عموما دوربین های مدار بسته صنعتی کامپکت نیستند یعنی کاور، لنز و پایه ی آن بسته به محل نصب و کاربری، توسط طراح جداگانه انتخاب می شود و این انعطاف پذیری به واسطه ی مصارف محدود آن نسبت به سایر دوربین های دیگر می باشد اگر چه همین امر قیمت این دوربین ها را بالاتر می برد

هر کدام از انواع دوربین مدار بسته دید در شب و دیدید در روز به 4 گروه تقسیم می شوند :  صنعتی  ,  نيمه صنعتی  ,  دام سقفی ,  مينياتوری

در حالت کلی دوربین های مدار بسته را می توان به دو دسته ی کلی زیر تقسیم نمود :
دوربین مدار بسته ديد در شب

کابل کواکسال ( Coaxial ) به منظور انتقال تصویر از دوربین مدار بسته به مرکز کنترل

کیبورد برای دوربین مدار بسته PTZ ( به منظور کنترل دوربین هایی که امکان گردش و یا زوم دارند) در صورت استفاده از این نوع دوربین مدار بسته

دستگاه کنترل کننده دوربین مدار بسته گردان

سيستم دوربین مدار بسته آنالوگ

از مزیت ها و معایب این نوع سیستم ها به دیگر سیستم های دوربین مدار بسته میتوان به این مارد اشاره کرد که هیچ نوع مزیتی نسبت به سیستم های ارتقا یافته دوربین مدار بسته ندارد و از معایب این سیستم ها میتوان گفت که در ضبط تصاویر محدودیت دارید و هزینه های نگهداری و تعمیر این نوع سیستم ها بالا می باشد ...

مزایای دوربین مدار بسته تحت شبکه
-کیفیت بالای تمام دیجیتال
-امکان استفاده بهینه از کابل های ارتباطی

دوربین مدار بسته ازنظر قاب وپوشش به دسته های زیر تقسیم می شوند :

-دوربین های مخفی

دوربین مدار بسته از نظر شکل ظاهری و کاربرد به دسته های زیر تقسیم می شود :

-دوربین های مینیاتوری
-دوربین های مادون قرمز IR

دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند. از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین حیطه بر می گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین های ویدیو تلفن و کنفرانس را نیز دربر می گیرد.